Több mint valószínű, hogy már találkoztál mémmel, egy cikkel, fotóval, videóval vagy más digitális fájltípussal, mely gyorsan terjed az interneten keresztül. Ezek az információ-cseppek a digitális átvitel sebességével jelennek meg a számítógépünk képernyőjén és gyorsabb terjednek, mint amíg a tények vizslatói ki tudnák mondani, hogy "téves információ".
Ami nem azt jelenti, hogy minden mém hazugság ... De amikor nem feltétlenül ellenőrzött információval találkozik valaki, hogyan lehet biztos abban, melyik melyik? Azoknak, akik valaha is szembetalálták magukat ezzel a kérdéssel, hogy a tweet, melyet olvasnak, vajon igazság vagy csak egy mém, a segítség úton van. A kutatók az Indiana Egyetemen kifejlesztettek egy Truthy nevű eszközt, ami elemzi a tweet szétterjedését azért, hogy érzékelje, az valódi közösségi hangulaton alapul vagy szándékos, téves információ.
Az eszköz összetett algoritmusok alapján dolgozik és különféle adatforrásokat használ, beleértve a Truthy felhasználói visszajelzéseket, hogy azonosítani tudja a megtévesztő mémeket. Ellenőrizd az eszközt és lásd, hogy tudsz-e találni bármilyen gyanús mémet! (W5)