Milyen változásokat hoz a recesszió a kutatási iparágban? Az ügynökségeknek fejleszteniük kell – de nem csak a fejlődésért magáért.
Érdekes kérdés, mivel annyiféle elvárás és szükséglet létezik egyszerre. Olyan módot kell találni, amivel nagyszerű dolgokat nyújthatunk a megbízóinknak, nem túl sok pénzért. Csak a fejlesztés maga nem biztos, hogy bármit is hoz majd a konyhára, mivel a már kipróbált és tesztelt dolgok a nyerők. Inkább az kell, hogy arra találjunk jobb módot, amit már jelenleg is csinálunk.
Jó példa erre az online közösségek, melyekről az ügyfelek szeretnek beszélni, de amikor a pénztárca kinyitásáról van szó, akkor már elővigyázatosabbak, hisz bármennyire is érdekesen hangzik a dolog, néhányuk számára még nem eléggé kipróbált és tesztelt. Valószínűleg csak idő kérdése, hisz a módszer révén biztosított insight-okban rejlő potenciál hatalmas, de ha olyan üzletágban kell dolgoznod, ahol meg kell magyarázni a kiadásaidat, akkor az embereknek komoly problémát okozhat, ha egy érdekes új dologra, egy félig kipróbáltra kell pénzt kiadni.
Hasonló vonatkozik arra is, ha online formába teszünk át dolgokat, például fókuszcsoportokat. Csökkennek a költségek, az introvertáltak rávehetők, hogy beszéljenek egymással, az ügyfelek a világból bárhonnan figyelemmel kísérhetik a csoportokat, de egy csomó vevő mégsem biztos benne. A fókuszcsoportok kézzelfoghatósága valami olyasmi, amire nagyon kényesek. Amint körbeküldenek valamilyen jól megalapozott tanulmányt, akkor majd rákapnak szerintem.
Egy másik dinamika, ami működik szerintem, a beszállítókkal való jó viszony növekvő fontossága. Sok ügyfél-ügynökség kapcsolat abból áll, hogy megállapítják mik is az elvárások, és ezeknek igyekeznek megfelelni, ám ha a kutatás során inkább arra fordítanák az időt, hogy az elvártnál többet tegyenek le az asztalra, annak hosszú távú előnyei lehetnének.
A változás szele – a recesszió hatása a piackutatási iparágra (1/7.)
2009.09.03. 08:01 Forecast Research - www.forecast.hu
Szólj hozzá!
Címkék: marketing online piackutatás fókuszcsoport marketingkutatás fogyasztói magatartás online kutatás online community online közösség
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.