
Fókuszcsoportos-kutatásnál:Ez 40-50 fókuszcsoportot jelent, mindezt 1 megbízás keretein belül kell teljesíteni!
-a cég fókuszcsoportos politikai véleménykutatásra vonatkozó szolgáltatásai közül legalább egy szolgáltatás ellenértéke elérte a nettó 15 millió forintot
-rendelkezik 10 fő felsőfokú végzettséggel rendelkező szakemberrel (amelyből legalább 2 fő szociológus, 2 fő politológus, 2 fő közgazdász), valamennyi szakember rendelkezik legalább 5 év véleménykutatási gyakorlattal, amelyből 3 év politikai véleménykutatási gyakorlatMiért éppen 10 fő, miért nem 9? 3 férfi vagy 3 női moderátorral mi a gond?
-rendelkezik legalább 3 moderátorral, közülük legalább 1 férfi, 1 nő
Telefonos kutatásnál:A bírálati szempont nem a legjobb ár volt, hanem összességében a legjobb ajánlat… Elektronikus árverést nem alkalmaztak… Magyarországon 15-20 olyan nagy piackutató vállalkozás van, amely teljesítheti a feltételeket, de közülük sem mindegyik az összes szempontot! Olyan saccperkábé 1, azaz egy van, mégpedig az, amelyikre ezt a pályázatot kiírták.
-politikai telefonos közvélemény-kutatásainak ellenértéke előző évben elérte a nettó 40 millió forintot
-rendelkezik 100 munkaállomásos call-centerrel
-rendelkezik legalább 2 fő felsőfokú informatikus végzettségű szakemberrel
Egyéb feltételek:
-rendelkezik legalább 50 db hardverrel és SPSS szoftvereszközzel
-rendelkezik CAPI rendszerrel és legalább 200 db adatfelvételi számítógéppel
-stb., stb., stb...
A multinacionális kutatóintézeteken kívül van még nagyjából 20-30 vállalkozás (majdnem mind budapesti), amely képes lenne a munkák egy részének elvégzésére, ha esetleg a kiírók lettek volna szívesek több részre bontani az elvégzendő kutatásokat (amely ebben az esetben valóban összetettebb volt az átlagosnál, de nem annyira, hogy néhány kisebb cég ne tudná korrekt módon teljesíteni). A kiírásban szerepelt a szolgáltatás összértékének becsült ára is, miért nem lepett meg, hogy a piaci árakhoz képest minimum 20-30%-al magasabb volt?